Projekty
Projekty
- Dajme spolu gól v našej škole už 8 rokProjekt „Dajme spolu gól“ je súčasťou Grassroots programu SFZ. Najväčšou výzvou dnešnej doby je zastaviť dlhodobo klesajúci záujem verejnosti o futbal. Zmena spoločenského systému a konkurencia iných spoločenských odvetví dostala futbal do náročnej pozície. Futbal však svoju jedinečnosťou stále láka časť mladých ľudí, ktorých je ale podľa vývoja demografie a aj medzinárodných analýz čím ďalej tým menej. Preto je nevyhnutné ponúknuť atraktívne futbalové aktivity deťom a mladým ľuďom. Slovesnký futalový zväz už 8. školský rok realizuje projekt zameraný na popularizáciu futbalu u detí v materských školách s názvom „Dajme spolu gól“ (pravidelné pohybovo-športové aktivity so zameraním na futbal).
- Cvičíme so SilkomModerná doba berie deťom niečo, čo je im prirodzené - pohyb. Cieľom programu je naučiť deti správnym pohybovým návykom. Motivujeme deti k pohybu našim Silkom a jeho rozprávkami. Cvičeniami sa zameriavame na správne dýchanie. Silko je náš kamarát, s ním cvičíme s radosťou.
- Knihy od detí pre detiTouto cestou chceme dať druhú šancu každej u niekoho už nepotrebnej knihe, ktorá môže potešiť v novom domove. Plníme prirodzenú túžbu dieťaťa:: "Prosím, čítaj mi!". Pre niekoho tak obyčajná činnosť, ako je čítanie a pri tom prináša veľké množstvo benefitov. Zábava, spoločné chvíle pri knihe, osobnostný rast, budovanie hodnôt, morálky, sebavedomia, prispieva k zlepšovaniu památe, obohacuje a rozširuje slovnú zásobu, jazykový prejav, formuje abstraktné myslenie, učí deti pokore a vďačnosti. V neposlednom rade čítanie vytvára pozitívny vzťah k učeniu a vzdelávaniu. Tých významov čítania je oveľa, oveľa viac ako sme vám uviedli a preto počúvajte svoje dieťa, ktoré túži po čítaní rozprávok a príbehov, my vám v tom pomáhame našou prístupnou knižnicou Od detí pre deti, ktorú nájdete v šatni v pavilóne Žabky.
- MuzikogramaDeti spoznávajú klasickú hudbu srdcom. Pomocou Muzikogramy dieťa počúva, chápe a užíva si hudbu viac pri používaní aktívnych stratégii, ako keď sa počúvanie robí pasívne. Počas počúvania rozvíjame grafomotorické zručnosti dieťaťa.
- Zber použitých batériiSewa je spoločnosť, ktorá je členom European Recycling Platform, ktorá poskytuje plnenie zákonných povinností výrobcov pre elektro, obaly a batérie naprieč Európou. Vzdeláva deti a mládež, šíri myšlienku ochrany životného prostredia prostredníctvom eko-výchovných projektov. Aj my zapojením sa do programu Zbierame batérie so Šmudlom v spolupráci s rodinou učíme deti nie len správne zaobchádzať s odpadmi, ale aby vedeli, že dôležité je odpadom predchádzať a keď vznikne, ako sa s ním vysporiadať s čo najmenšími dopadmi na ekosystém.
Za vyzbieraný odpad škola dostáva odmeny pre deti a získava Zelený certifikát. Batérie môžete odovzdať v každej šatni v našej materskej škole.
Spoločnosť Sewa od školského roka 2024/2025 UKONČUJE ZBER BATÉRII z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti pri ich uskladňovaní. - Poď sa s nami hraťProjektom Poď sa s nami hrať poskytujeme deťom nie len zábavu, ale rozvíjame kognitívne schopnosti, verbálnu a neverbálnu komunikáciu, kamarátske vzťahy, spoločenské správanie, schopnosť kooperácie, dôležité vôľové vlastnosti a jemnú motoriku detí.
- Čo ponúka rozprávkaČítanie rozprávok a prácu s knihou podporujeme aj projektom Čo ponúka rozprávka. Pri inovácii v pedagogickom procese sme pripravili projekt, ktorý realizujeme v súčinnosti s rodičmi. Hlavnou myšlienkou projektu je sprostredkovať komunikáciu medzi svetom dospelých a svetom detí prostredníctvom rozprávok a detskej literatúry. Cieľom je obohatiť detský svet fantázie.
- Revitalizácia školského dvoraNa náš dvor sme všetci hrdí. Jeho obnovu podľa projektu sme spustili v roku 2017. Začali sme obrovskou technikou, ktorá odstránila staré a nevyhovujúce prvky. Z rôznych grantov, projektov a financií zo zdrojov občianskeho združenia a mestskej časti Karlova Ves sa nám podarilo vybudovať dokonalý priestor pre aktivity a bezpečnú hru našich detí. Dvor má všestranné využitie, ponúka deťom možnosť hry, je tu priestor na edukačné aktivity, komunitné stretnutia, relaxáciu, rozvoj pracovných a pohybových zručností. V našom areáli sa nachádza množstvo pohybových prvkov, trávnaté multifunkčné ihrisko so závlahou, pieskoviská chránené clonami, krásny drevený altánok, drevený domček, senzorický chodníček, kresliace tabule, transparentné stojany, edukačné stojany s pexesom, záhradky a vyvýšené záhony s kvetmi, bylinkami, jahôdkami a inými sezónnymi dobrotami. Deti, ale aj rodičia vždy veľmi ocenia počas teplých letných dní naše vodné mlhovište. Celý exteriér dopĺňajú stromy, kríky a iné porasty.
Veľké ĎAKUJEME patrí všetkým, ktorí sa na obnove podielali.
K úplnej dokonalosti máme ešte niekoľko plánov a nápadov, ktoré chceme postupne realizovať, aby sme mohli s deťmi tráviť vonku čo najviac času, aby sa deti u nás cítili bezpečne a spokojne. - Naše mestoNaša materská škola sa každý rok v spolupráci s občianskym združením Milúšik zapája do projektu Naše mesto nadácie Pontis. Už od roku 2007 si tisíce dobrovoľníkov a dobrovoľníčok z firiem obliekajú rovnaké tričká a počas jedného júnového dňa sa zapájajú do stoviek prospešných aktivít po celom Slovensku. Manažéri, personalisti, obchodníci, marketéri, zamestnanci z výroby a mnohí ďalší zoberú do rúk štetce, lopaty a ochotu zmeniť naše mestá na lepšie miesta pre život. Výhodou takéhoto veľkého podujatia je jednoznačne jasne vnímateľný dopad dobrovoľníckej práce, čo prináša spokojnosť a pocit zadosťučinenia na oboch stranách, u dobrovoľníkov, ako aj u neziskových organizácií. Firemné dobrovoľníctvo je rozvíjajúcou sa formou firemnej filantropie, pri ktorej firma aktívne zapája svojich zamestnancov do podpory komunity a dobročinných aktivít.
Vďaka tomuto projektu a pomoci dobrovoľníkov si každý rok vyčistíme náš areál po zimnom odpočinku, ošetríme kríky a stromy, ponatierame drevené prvky, čo to posadíme, skrášlime a zažijeme pekný pracovný deň s príjemnými ľuďmi. - Školský programŠkolský program na poskytovanie pomoci na dodávanie a distribúciu ovocia, zeleniny, mlieka a výrobkov z nich je spoločným programom SR a EÚ spolufinancovaný z prostriedkov EÚ a štátneho rozpočtu SR.